Eucharystyczny Ruch Młodych

ERM stanowi koło religijne działające na terenie parafii Miłosierdzia Bożego oraz na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Świebodzinie. Do Ruchu Eucharystycznego mogą należeć dzieci od klasy „0” do VI, a nawet z przedszkola. Grupę prowadzą katechetki, p. Beata Żurek i p. Maria Podlipska.

ERM to ruch ogólnopolski założony przez Św. Urszulę Ledóchowską.

Kieruje się uniwersalnymi zasadami:

1.      Żyj Mszą Świętą.

2.      Poznawaj Ewangelię.

3.      Kochaj bliźnich.

4.      Bądź trzynastym Apostołem.

Znakiem rozpoznawczym ERM są żółte chusty, a hasłem zawołanie: "Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!" Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 16:00 w salce na plebanii.

Dzieci z ERM biorą udział we Mszy Św. szkolnej w każdą niedzielę o godzinie 11.00 pełniąc również rolę scholi parafialnej.

Dzieci przygotowują coroczne jasełka, przedstawienia o charakterze narodowym i ewangelicznym, scenki i dramy. Dzieci biorą aktywny udział we wszystkich nabożeństwach roku liturgicznego oraz w okolicznościowych uroczystościach parafialnych i szkolnych.

Do ERM może dołączyć się każde dziecko, które kocha Jezusa Chrystusa, lubi dobre towarzystwo, modlitwę, śpiew i zabawę w gronie rówieśników.

Do ERM można zapisać się w każdej chwili roku szkolnego.

Wystarczy przyjść na spotkanie.

Informacji udzielają p. katechetki: Mariola i Beata.

Wszystkich chętnych zapraszamy w piątki!

Zdjęcia dokumentujące pracę ERM znajdują się w GALERII.

Zapraszamy wszystkich chętnych na ERM we wrześniu!
Zdjęcia z życia ERM znajdziecie w
galerii I i w galerii II