XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14 października 2018

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do tego, byśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przy drzwiach kościoła możemy złożyć swoją ofiarę na ten cel do specjalnie przygotowanych skarbonek.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. Trwa VIII edycja Festiwalu Musica Misericordia. Zapraszamy na koncert o godz. 19.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski. Więcej informacji na temat festiwalu znajdziemy na plakatach w naszych gablotach i stronie internetowej festiwalu.

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową. W sobotę zaś o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem tzn. ”Dzieci Utraconych”. Pochowane zostaną dzieci nienarodzone z okręgu Świebodzina zmarłe i pozostawione w świebodzińskim szpitalu, między 20 marca a 15 października 2018 roku. Pół godziny wcześniej rozpocznie się w kaplicy nabożeństwo różańcowe. Do udziału w tym smutnym obrzędzie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu a przede wszystkim tych, którzy kiedykolwiek utracili dziecko.

6. Spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. a Grupy św. o. Pio po Mszy św. wieczornej we wtorek.

7. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy na badanie. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał w Świebodzinie w poniedziałek 15 października przy Przychodni Lekarskiej "POSTĘP" (ul. Strzelecka 1).

8. Również w czwartek wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i rodzin za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Nabożeństwo związane będzie również z możliwością ucałowana przechowywanych w naszym kościele sanktuaryjnym jego relikwii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Gościć będziemy w naszym sanktuarium pochodzącą z Kazachstanu s. Tamarę Jeromassową, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem Kościoła w Kazachstanie i pracy w pięciu parafialnych domach dziecka w Kapszagaj, w których posługują siostry ze Zgromadzenia Służebniczek Wielkopolskich. Taca zbierana w niedzielę zostanie przeznaczona na cele misyjne. Siostra również po zakończonych Mszach św. będzie rozprowadzała kalendarze misyjne na rok 2019 w cenie 10 zł. Jest to również forma wsparcia "Dzieci z Doliny łaski" - jak nazywana bywa ta wspólnota.

10. Przypominamy o obowiązującym w naszej diecezji przygotowaniu do sakramentu chrztu dla rodziców i chrzestnych i organizowanych w parafiach naszego miasta naukach. Zgodnie z ich harmonogramem w najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie w naszej parafii po Mszy św. wieczornej.

11. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii wypominki listopadowe. Przy bocznym ołtarzu św. Józefa są wyłożone kartki wypominkowe z zaznaczoną już datą ich odczytywania. Zatroszczmy się o wygląd grobów naszych bliskich ale również mogił zaniedbanych i miejsc obok nich.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".