XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
8 października 2017

1. Dziś XXVII Niedziela zwykła – Dzień Papieski. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla biedniejszej, ale szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest żywym pomnikiem św. papieża Jana Pawła II.

2. Dziś po Mszy św. o 18.00 koncert na zakończenie warsztatów muzycznych „Fatimskiej Królowej Różańca wyśpiewajmy”. Zapraszamy też na kolejne koncerty w ramach świebodzińskiego festiwalu Musica Misericordia – szczegóły na plakatch.

3. Od dziś przy wyjściu z kościoła można składać podpisy pod petycją w sprawie ustawy „ZATRZYMAJ ABORCJĘ” - zachęcamy, gdyż jest to ważna, Boża sprawa.

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w niedziele o godz. 17.30 – a w dni powszednie o 18.00. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

5. W piątek 13 października koniec Jubileuszu 100 rocznicy objawień fatimskich. Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie które rozpocznie się Różańcem o godz. 18.00. Przyjdźmy licznie na modlitwę z lampionami i świecami – jeśli ktoś chce nabyć lampion lub świecę są dostępne w cenie 2 zł.

6. Również w piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie oazy dorosłych.

7. Zapraszamy wszystkich parafian do prywatnego udziału w nabożeństwie Akatystu, które odbędzie się w najbliższą sobotę 14 października w kościele Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Plan czuwania paradyskiego: 17.00 – Różaniec, 18.00 – Msza św., 20.00 – Akatyst. Również w naszej parafii planowany jest Akatyst ku czci Bogurodzicy w sobotę 28.10 po Mszy wieczornej.

8. Za tydzień w III niedzielę miesiąca taca i ofiary przeznaczone będą na prace remontowe w Parafii, a po mszach planowana jest zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

9. Od przyszłej niedzieli będzie można pobrać kartki na wypominki, będą one dedykowane na konkretne dni modlitwy za zmarłych, dlatego prosimy nie korzystać z kartek zeszłorocznych. Dla bardziej dbałego odczytania imion polecanych zmarłych prosimy o pisanie drukowanymi literami.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz do pobrania gratis nowego numeru czasopisma – „Dobre Nowiny”. Do „Niedzieli” dołączony jest dodatek: kieszonkowy mini informator o nowennie pompejańskiej.

11. Gotowa jest już księga intencji na rok 2018 , intencje można zamawiać w zakrystii.

12. Osoby dorosłe, które chcą się przygotować się do sakramentu Bierzmowania – prosimy o zapisanie się w zakrystii.

13. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa zapewniając o naszej serdecznej modlitwie.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (PDF)
Pragnących skorzystać z kursu przedmałżeńskiego w parafii pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie prosimy o zapisy online pod adresem: http://michael.swiebodzin.pl/kurs/

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE W ŚWIEBODZINIE 2016/2017