Parafia Rzymsko-Katolicka
pw. Miłosierdzia Bożego
Osiedle Łużyckie 52
66-200 Świebodzin

Telefon dyżurny:
+48 699 973 439

sanktuarium.milosierdzia@gmail.com

Hotel Przystań Pielgrzyma
+ 48 604 252 137

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 czerwca 2019

KOMUNIKAT W SPRAWI
E ZBIÓRKI DO PUSZEK
NA ODBUDOWĘ KOŚCIOŁA W LUTOLU SUCHYM

Drodzy Diecezjanie,
w dniu 20 czerwca br., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, pożar strawił dach i wieżę kościoła filialnego pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lutolu Suchym, należącym do parafii Chociszewo. Ucierpiało też wnętrze tej zabytkowej świątyni.
Nasza postawa chrześcijańskiej miłości domaga się konkretnego działania. Dlatego na znak solidarności z duszpasterzem i wiernymi parafii Chociszewo zwracam się z apelem o modlitwę i pomoc w odbudowie kościoła w Lutolu Suchym.
Niech nasza pomoc wyrazi się w ofierze materialnej, którą złożymy w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 30 czerwca, w formie zbiórki do puszek.
Z góry dziękuję wszystkim diecezjanom za otwartość serca, modlitwę oraz złożone ofiary.

Z pasterskim błogosławieństwem

+Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach św. połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. w porządku wakacyjnym - nie ma zatem Eucharystii o godz. 16.00. W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane są bez zmian o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.30.

4. Jak zawsze w IV niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym wspólnoty parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy naszą wdzięczność - Bóg zapłać.

5. We wtorek swoje spotkanie połączone z modlitwą różańcową od godz. 17.30, adoracją Najświętszego Sakramentu i konferencją po zakończeniu Mszy św. będzie miała Wspólnota Matki Bożej Królowej Pokoju.

6. W czwartek w kościele w Rudgerzowicach o godz. 18.30 świętować będziemy - połączony z zakończeniem oktawy Bożego Ciała - odpust ku czci Patronki świątyni - NMP Nieustającej Pomocy. Modlitwie przewodniczyć będzie ks. Grzegorz Słapek - ojciec duchowny naszego seminarium. Po odpuście zapraszamy na agapę. W piątek - w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - zakończymy oktawę o godz. 17.00 w Rakowie a w kościele parafialnym zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

7. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zachęcająca do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów.

8. Ks. Sebastian odwiedzi z Najświętszym Sakramentem chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej - w najbliższą sobotę od godz. 8.00 zaś ks. Józef w sobotę – 5 lipca.

9. Okres wakacji jest czasem odpoczynku i regeneracji sił fizycznych i duchowych. Prosimy naszych parafian, aby pamiętali o chrześcijańskim przeżywaniu wakacji, urlopów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Prosimy o zachowanie przepisów drogowych podczas prowadzenie pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują nas w sumieniu. Prosimy również o właściwy strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.

10. Przypominamy o trosce rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży, aby w czasie wakacyjnego wypoczynku mogli korzystać z niedzielnej Mszy św.

11. W dniu 29 czerwca w Jordanowie na Wapnach odbędą się 15. Diecezjalne Zawody Wędkarskie im. Ks. Bpa Adama Dyczkowskiego. Szczegółowe informacje na stronie Akcji Katolickiej i na plakacie.

12. Obóz biblijny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Odkrywcy mocy marzeń” odbędzie się w terminie 20-29 lipca w Złotym Stoku. Zapisy do 25 czerwca na stronie internetowej organizatora www.ubiblijnieni.pl

13. Już dziś zachęcamy również do podjęcia trudu pielgrzymowania w ramach 9. Pieszej Pielgrzymki ze Świebodzina na Jasną Górę. Pierwsze spotkanie organizacyjne jest już dziś w par. św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 15.00. Szczegóły znajdziemy na plakatach i stronie internetowej pielgrzymki.

14. Serdecznie dziękujemy Bogu i ludziom za przygotowanie naszego świętowania w ramach festynu Parafialnego. Dziękujemy:
- wszystkim organizatorom i władzom miasta za przygotowanie wydarzenia,
- harcerzom z ZHP, podopiecznym Ośrodków dla uzależnionych ze Świebodzina i Glińska, lektorom i rodzicom Służby Liturgicznej Ołtarza za posługę fizyczną,
- Panu dyrektorowi Stanisławowi Mosiejko i pracownikom świebodzińskiego Domu Kultury za wspaniałe przygotowanie strony technicznej i współpracę,
- Pani Wiesławie Cieplickiej z Nowego Szpitala i służbom medycznym, a szczególnie Pawłowi Chorążyczewskiemu za profesjonalną opiekę i pokaz ratownictwa,
- Paniom dyrektor szkół Sabinie Orlickiej i Elżbiecie Ciechanowicz ze wspaniałymi kucharzami za przygotowanie posiłków,
- Panu Przemysławowi Jastrzebskiemu z Rusinowa za chłodnię,
- Panom Arkadiuszowi Królowi i Krzysztofowi Skrzypkowskiemu za transport,
- Paniom ze wspólnot parafialnych za ciasta i pomoc w przygotowaniu stanowisk do sprzedaży,
- Państwu Tomaszowi i Beacie Hukiewicz za użyczenie chłodni,
- Paniom z Sulechowa za zaangażowanie i pomoc,
- Panu Stanisławowi Najdeckiemu Kierownikowi Rejonu Energetycznego za pomoc,
- Panu Wójtowi i pracownikom Gminy Lubrza za współpracę,
- Państwu Elżbiecie i Lechowi Pietrasik za kuchnię polową,
- Komendantowi i strażakom z Państwowej Straży Pożarnej,
- Komendantowi i policjantom,
- wstępującym: zespołowi Vox Cordis, zespołowi Echo Kresu, Świebodzińskiej Orkiestrze Dętej pod batutą pana Remigiusza Rabiegi, Zespołowi Akrobatyki, uczniom/aktorom ze SP nr 3, Pani Agnieszce Hoffmann,
- spółdzielni Betonik za współpracę,
- Bardzo dziękujemy wszystkim współpracującym z nami firmom, pracownikom, sponsorom i osobom prywatnym, którzy wspierali nas modlitwą, pracą, fantami, pieniędzmi i siłą fizyczną.
A nadto przybyłym za obecność i życzliwość. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! 
Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".