XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
20 października 2019

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” Pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2. Trwa IX edycja Festiwalu Musica Misericordia. Zapraszamy na koncert o godz. 19.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski. Więcej informacji na temat festiwalu znajdziemy m.in. na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

3. Jak zawsze w III niedzielę miesiąca - składanymi na tacę ofiarami wspieramy kontynuację prac remontowo - budowlanych w naszym sanktuarium. Za tydzień zaś Parafialny Zespół Caritas zbierał będzie do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym naszej wspólnoty parafialnej. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Na zakończenie tygodnia misyjnego składanymi na tacę ofiarami wesprzemy działalność misyjną Kościoła.

5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w różańcu – modlitwie tak bliskiej Ojcu Świętemu - i do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

6. W piątek 25 października zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju. Tego dnia swoje spotkanie formacyjne będzie też miała Oaza Dorosłych.

7. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00, w par. pw. NMP królowej Polski zostanie odprawiona Msza św. w int. amazonek.

8. Przygotowana została Księga Intencji na rok 2020. Po Mszy św., w zakrystii lub podczas dyżuru w kancelarii parafialnej można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Doświadczenie pokazuje, że dobrze jest uczynić to z pewnym wyprzedzeniem zwłaszcza, jeśli planujemy modlitwę związaną z urodzinami, imieninami, jubileuszami małżeńskimi, czy też w rocznice śmierci bliskich.

9. Od wielu lat próbuje się zagospodarować naszą, katolicką Uroczystość Wszystkich Świętych jako noc ciemności Halloween. W reakcji na to w wielu parafiach rozbudowuje się obchody uroczystości o dodatkowe elementy, by noc naszej Wigilii Wszystkich uczynić nocą Bożej radości, światłości i świętych. Dlatego już dzisiaj zapraszamy do udziału w świebodzińskich obchodach, 31 października: ulicami naszego miasta przejdzie radosna procesja z relikwiami tzw. „Marsz Świętych ze świętymi”, nie zabraknie modlitwy a później zabawy na balu dla dzieci, z wieloma atrakcjami.
Ponawiamy prośbę o upieczenie ciast - można się zapisywać na listę wyłożoną przy wyjściu z kościoła oraz wesprzeć tę inicjatywę składając ofiarę do puszki na stoliku.

10. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii wypominki listopadowe. Przy bocznym ołtarzu św. Józefa są wyłożone kartki wypominkowe z zaznaczoną już datą ich odczytywania. Zatroszczmy się o wygląd grobów naszych bliskich ale również mogił zaniedbanych i miejsc obok nich.

11. Z przykrością informujemy, że w czwartek 17 października przeszedł do wieczności ks. Andrzej Wręczycki, posługujący w latach 2007-2010 w naszym sanktuarium a w ostatnim czasie wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Deszcznie. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Księdza Biskupa rozpoczną się Mszą św. sprawowaną w środę 23 października o godz. 11.00 w kościele w Deszcznie. Po jej zakończeniu uczestnicy pogrzebu przejadą na cmentarz komunalny w Gorzowie Wlkp. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
Zmarły ks. Andrzej pracował jako wikariusz w Sulechowie (par. Podwyższenia Krzyża Świętego, 1998-2003) i Dobiegniewie (2003-2006). W roku 2006 powierzono mu funkcje koordynatora Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w okręgu gorzowskim oraz prefekta Katolickiego Liceum św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp. W tym czasie był również rezydentem przy gorzowskiej parafii katedralnej. Następnie w latach 2007-2010 pełnił funkcję wikariusza w naszej parafii, Nowej Soli (par. św. Józefa Rzemieślnika, 2010-2012), Gorzowie Wlkp. (NMP Królowej Polski, 2012-2017) oraz Deszcznie (od 2017). Od 2013 roku kierował gorzowską pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Był członkiem rady kapłańskiej.
Zmarłego Kapłana polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".