II NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2017

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu.

2. Msza św. roratnia w codziennie od poniedziałku do soboty o 6.45 – prosimy wiernych, którzy zamówili Mszę św. o przyjście na tę godzinę. Roraty dla dzieci we wtorki i w czwartki o 18.30.

3. Rekolekcje u nas tradycyjnie w III niedzielę Adwentu. Ofiarujmy modlitwę, post i jałmużnę w intencji ks. Rekolekcjonisty, spowiedników i parafian.

4. Dzisiaj dzień modlitwy i zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

5. W III niedzielę miesiąca tradycyjnie wspieramy ofiarą na tacę czy indywidualne na kończące się prace przy Domu Parafialnym, a także częścią z tych ofiar wspieramy funkcjonowanie Domu Księży Emerytów

6. W środę 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego. W tym dniu o godz. 17.45 Różaniec i Nabożeństwo Fatimskie.

7. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będziemy mogli nabyć poświęcone opłatki oraz świece. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, małe w cenie 6 zł a duże 13 zł. Ofiary ze sprzedaży opłatków zostaną przeznaczone na spłatę należności za wykonane i dobiegające końca prace remontowe dachu i elewacji plebani. W zakrystii można nabyć lampiony w cenie 20 zł oraz kartki świąteczne

8. Konferencja dla osób dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w czwartek 14.12. o godz. 19.00 w sali konferencyjnej na plebanii.

9. We wszystkie niedziele adwentu po Mszy św. o 9.30 i 11.00 dzieci z ERM-u będą sprzedawały wypieczone przez siebie pierniczki. Uzyskane z tego pieniądze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, do pobrania gratis „Dobre Nowiny”. Polecamy również kalendarze katolickie.

11. Bóg Zapłać za ofiary dziś złozone na nasz koscioł.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i
gościom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień pamiętając w naszych modlitwach.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.