III NIEDZIELA ADWENTU
16 GRUDNIA 2018

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby ta radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan. Wytrwale więc kontynuujmy nasz udział w Mszach św. roratnych dla dorosłych i młodzieży sprawowanych codziennie o godz. 6.45 a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.30. W czwartek zakończymy nasze roraty dla dzieci. Skorzystajmy również z okazji jaką dają rozpoczynające się dziś w naszej parafii adwentowe rekolekcje. Wraz z ks. dr Dariuszem Gronowskim - postulatorem procesu beatyfikacyjnego bpa Wilhelma Pluty - chcemy w nich dotknąć osoby, myśli Sługi Bożego, który tyle lat nadawał kierunek duchowemu rozwojowi naszej diecezji. Nasze rekolekcyjne zatrzymanie potrwa do wtorku, który będzie też dniem spowiedzi. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania będzie tego dnia od godz. 7.00 do 9.30 oraz od 15.00 do 19.00 (między godz. 16.00 a 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci). Nauk rekolekcyjnych wysłuchać będziemy mogli podczas Mszy św. sprawowanych wg stałego porządku:
- w niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.30 (w kościołach filialnych o godz. 10.00 w Rudgerzowicach i 11.30 w Rakowie),
- w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. roratnich o godz. 6.45 następnie o 9.30, 15.00, 18.30 i jak zawsze podczas rekolekcji dodatkowo o godz. 20.30.
W gablocie i na stronie internetowej parafii zamieszczony jest szczegółowy program rekolekcji.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, swoje spotkanie przeżywać będzie Wspólnota św. o. Pio. Tego też dnia nie będzie czynna kancelaria parafialna.

4. W czwartek po roratach Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza na powołaniowy różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z ucałowaniem Jego relikwii.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w piątkowej Godzinie Miłosierdzia o 15.00 poprzedzonej drogą krzyżową o 14.30.

6. Przedświąteczne odwiedziny z Najświętszym Sakramentem chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej odbędą się w najbliższą sobotę - 22 grudnia. W związku ze świętami przypominamy o możliwości zgłoszenia chorych, których ksiądz nie odwiedza w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

7. Jak zawsze w III niedzielę miesiąca składanymi na tacę ofiarami wspieramy kontynuację prac remontowo - budowlanych w naszym sanktuarium. Za tydzień zaś Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym wspólnoty parafialnej Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy naszą wdzięczność - Bóg zapłać.

8. Trwa w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania w sytuacji nadzwyczajnej dla dorosłych. Katechezy odbywają się w sali parafialnej na plebanii w soboty do 23 lutego 2019 r. o godz. 20.00.

9. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Zarówno opłatki na wigilijny stół, jak i świece można nabyć przy wyjściu z kościoła.
10. Tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą rozpoczniemy 2 stycznia. Porządek odwiedzin kolędowych został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami, skopiowane plany znajdziemy również na stolikach przy wyjściu z kościoła (zamieściliśmy go również na sanktaryjnej stronie internetowej). Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie - prosimy o zgłoszenie tego. W ostatni dzień przewidziana jest tzw. kolęda uzupełniająca.

11. Życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitego w łaski Boże adwentowego, rekolekcyjnego tygodnia. Solenizantów i Jubilatów rozpoczętego tygodnia polecamy Bożej miłości i wstawiennictwu Matki Najświętszej.

PROGRAM NAUK REKOLEKCYJNYCH ADWENTOWYCH 2018 (PDF)

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2019 (PDF)

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".