IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 kwietnia 2018

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Kwartalne dni modlitwy w tej intencji. Babożeństwo w intencji powołań w czwartek po mszy
wieczornej.
2. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika – głównego Patrona Polski.
3. W niedzielę 6 maja Grupa Przyjaciół Paradyża organizuje pielgrzymkę do naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii lub pod numerem telefonu 603679188. Więcej informacji w Gablocie na tablicy ogłoszeń Przyjaciół Paradyża.
4. Nabożeństwo do Królowj Pokoju rozpocznie się modlitwą różańcową w środę o godz. 18.00.
5. Organizujemy wyjazd na XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000 w dniu 2 czerwca. Koszt 50zł. Zapisy w zakrystii. Informacje u ks. Przemysława.
6. Ogłoszenie diecezjalnego duszpasterstwa rodzin. Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży w zapraszaniu Boga do swego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca- 5 lipca br. odbędzie się Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
7. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Świebodznie informuje, iż od 2018 roku jedyną formą dla Rolników jest złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie poprzez aplikację eWniosekPlus za pośrednictwem sieci internetowej. Więcej informacji na ten temat i wszelką pomoc będzie można uzyskać w biurze wyżej wymienionej agencji podczas Dni Otwartych od 23 do 27 kwietnia oraz od 7 do 11 maja 2018r w godzinach 7.30 – 15.30.
8. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do Jastarni – Mierzeja Helska na letnie rekolekcje odbędą się w dniach 7-14.07.2018r.
9. Parafia NMP Królowej Polski w Świebodzinie zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 16-17 czerwca 2018r. Zapisy w kawiarence tamtejszej plebani. Koszt 300 zł.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Jest do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i ,,Mały Gość Niedzielny,,.
11. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
12. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa zapewniając o naszej serdecznej modlitwie.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.