Parafia Rzymsko-Katolicka
pw. Miłosierdzia Bożego
Osiedle Łużyckie 52
66-200 Świebodzin

Telefon dyżurny:
+48 699 973 439

sanktuarium.milosierdzia@gmail.com

Hotel Przystań Pielgrzyma
+ 48 604 252 137

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2018

1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu, a zarazem III niedziela miesiąca – tradycyjnie naszą ofiarą na tacę czy wpłacaną na konto parafii wspieramy kończące się prace remontowe Domu Parafialnego. Bóg zapłać za otwartość serca.
2. Dziś o godzinie 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym . Ofiary z Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty i na wystrój Bożego Grobu.
3. W piątki Droga Krzyżowa o godz.14.30 przed Godziną Miłosierdzia, dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 18.00.
4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej, a we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy ojca Pio.
5. Spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania w czwartek 22 lutego o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.
6. Odpowiadając na apel Ojca Świętego informujemy, że 23 luty tj. piątek jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.
7. Nabożeństwo do Królowej Pokoju rozpocznie się Mszą św. w niedzielę 25 lutego o godz. 18.00.
8. Rekolekcje wielkopostne w parafii rozpoczną się tradycyjnie w V Niedzielę tj. 18.03. br. , a wcześniej 12, 13 i 14.03. – rekolekcje dla dzieci szkolnych. Wyjątkowo w te trzy dni nie będzie Mszy św. o godz. 9.30.
9. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w czasie weekendu – 13,14 i 15.04. 2018r.
10. Zapraszamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Więcej informacji na stronie www.edk.org.pl, na tablicy ogłoszeń i na spotkaniu dziś o godz. 19.00 w salce na plebanii.
11. Terminy spotkań przygotowujących do chrztu dla rodziców i chrzestnych będą podane po feriach szkolnych.
12. Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Włoch na 8 dni w weekend majowy. W planie zwiedzania: Wenecja, Rzym, Monte Casino, Pompeje, San Giovanni Rotundo, Lanciano, Asyż, plaża w Rimini. Więcej informacji u ks. Przemysława. Plan wyjazdu do pobrania w zakrystii i na stronie internetowej.
13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Jest do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz do pobrania gratis – „Dobre Nowiny”.
15. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
16. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa zapewniając o naszej serdecznej modlitwie.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Ekstremalna Droga Krzyżowa
Wieczór przed kompem. Może herbata, może pizza. Film na Netflixie lub gra na Steamie. Nie? No to książka, dobra. Godzina na Messengerze. Zejdzie. Zawsze schodzi. Zmęczenie? Więc do spania. W ciepłym łóżku, wygodnie, tak jak lubisz. U siebie?

Który wieczór naprawdę PRZEŻYJESZ? Którą noc będziesz chciał opowiedzieć? Co z tego zostanie Ci do zapamiętania?

Ten pierwszy scenariusz to EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ten drugi znasz. Lubisz? Dokąd Cię on prowadzi?

Nie chcę Cię namawiać. To Ty decydujesz. To Twoje życie. Nikt nie przeżyje go za Ciebie. I nikt lepiej od Ciebie nie wie, czego potrzebujesz.
Nie powiem: podejmij wyzwanie. Ale powiem Ci, czym ono jest.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nocna wędrówka do granic swoich możliwości. Lub poza nie. Do miejsca, z którego lepiej widzisz swoją duchowość. Jeśli zechcesz. Nie po to, by ktoś zobaczył i powiedział, że Cię podziwia, ale po to, byś to Ty poznał lepiej własną duchowość.

Co może być ważniejszego?
Na EDK wychodzisz poza strefę komfortu. Porzucasz ją na rzecz wyzwania. Przekraczasz siebie; swoje ograniczenia i przyzwyczajenia. Przemieniasz się. Ekstremalnie zmęczony odkrywasz w sobie pokłady siły, o którą nawet się nie podejrzewałeś. Docierasz do nich. One tam są, ale nie znajdziesz ich, siedząc przed komputerem.

Jeśli chcesz poznać Prawdę, obudzić w sobie zmianę, otworzyć się na Boga i drugiego człowieka; rusz w drogę. Jeśli nie ; zostań, gdzie jesteś.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się zawsze w Wielkim Poście. W tym roku większość z nas wyruszy w nią 23 marca. Rozpoczniemy mszą świętą o godz. 18.30, a potem wyjdziemy na wybrane przez siebie, wcześniej przygotowane trasy. Na stronie www.edk.org.pl można ich znaleźć kilkaset; nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych czy w Kanadzie. Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Idziemy samotnie lub w niewielkich grupach. Mamy ze sobą aplikację z opisem trasy i śladem GPS, ale z orientacją w terenie musimy radzić sobie. Sami też troszczymy się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymujemy się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej i czytamy rozważania. Ze zmęczenia czasem plącze się język. Kończymy rano, dotarciem do punktu docelowego. Z reguły jest to sanktuarium. W zeszłym roku z naszej parafii wyruszyło na" drogę przełomu" ponad 200 osób, natomiast do nas pod figurę dotarło ponad 600 osób w całej diecezji wzięło udział blisko 1600 osób. W tym roku masz do wyboru w naszej diecezji 20 tras z czego 3 wyruszą z naszego miasta.

Jeśli chcesz żyć ekstremalnie wejdź na www.edk.org.pl.
Zapisy od Środy Popielcowej (14 lutego).

Spotkanie w naszej parafii dla zainteresowanych uczestnictwem w EDK w niedzielę 18 lutego o godzinie 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie i gorąco dziękuję
Liderzy EDK Michał, Krzysztof i Rafał


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

1. Paweł Tuński, kawaler, zam. Świebodzin, os. Łużyckie
2. Agata Anna Przybysz, panna, zam. Świebodzin, ul. Zachodnia zap. 1

1. Paweł Jarkowski, kawaler, zam. Świebodzin, ul. Łużycka
2. Karolina Dawidowicz, panna, zam. Świebodzin, ul. Poprzeczna zap. 1

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej". 

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.