Parafia Rzymsko-Katolicka
pw. Miłosierdzia Bożego
Osiedle Łużyckie 52
66-200 Świebodzin

Telefon dyżurny:
+48 699 973 439

sanktuarium.milosierdzia@gmail.com

Hotel Przystań Pielgrzyma
+ 48 604 252 137

Podczas wizytacji 27 listopada 1987 r. ks. bp dr Józef Michalik polecił ks. Sylwestrowi Zawadzkiemu – proboszczowi parafii M.B. Królowej Polski budowę kaplicy lub kościoła na os. Łużyckim w Świebodzinie. Podczas... więcej


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.
Odprawiajmy nasze święto w Panu


W ten dzień wspaniały wszyscy się weselmy, bo Pan Zmartwychwstał.

Biją dzwony całego świata w poranek wielkanocny, aby głosić to ważne wydarzenie.

Jest to największy cud świata. Jezus zmartwychwstał by dać człowiekowi świadectwo, że nie ma takiej przeszkody, której nie dało by się pokonać wierząc w Boga. Przekonaliśmy się o tym zapewne wiele razy sami. Wspomnij jak wiele razy pomógł ci Jezus, gdy byłeś w potrzebie, gdy mu zawierzyłeś. Przypomnij sobie te sytuacje, które były po ludzku beznadziejne, a wszystko skończyło się dobrze, bo wierzyłeś - że Jezus ci pomoże.

Były to chwile, kiedy wychodziłeś z grobu swoich grzechów, aby zmartwychwstać i zacząć swoje życie na nowo z Bogiem. Był to Twój cud zmartwychwstania mocą Chrystusa, który pierwszy zmartwychwstał. Kochani! Ten świat będzie lepszy tylko wtedy, kiedy my będziemy lepsi, kiedy my będziemy mieli odwagę żyć po Bożemu. Wtedy, gdy tak będziesz żył, będziesz świadkiem Zmartwychwstałego Jezusa. Trzeba żyć tak, aby Jezus nie wstydził się za nas. Trzeba nam zmartwychwstać, obudzić się i za wszelką cenę zawrócić z tej błędnej drogi pogoni za dobrami materialnymi. Cóż, że będziesz miał wiele dóbr, a nie będziesz szczęśliwy. Od tego jakim jesteś człowiekiem, zależy twoja przyszłość — niebo lub piekło.

Na sądzie ostatecznym Jezus zapyta cię - co dobrego zrobiłeś dla innych? Nie zapyta cię ile masz na koncie, jaki miałeś dom, jaki samochód. Zapyta cię tylko — czy miałeś serce dla tych z którymi żyłeś. Mądry człowiek prosi Boga tylko o chleb, aby nie ustał w drodze do nieba, bo wie czas jest krótki i nie ma co zabiegać by mieć, ale być. Ludzie, kiedy umrzesz będą się pytali ile zostawiłeś po sobie na koncie? Pan zapyta cię — jakim byłeś człowiekiem. Każdego dnia powinienem żyć tak - jak by miał być to dla mnie dzień ostatni. Kochani, Pan puka niespodziewanie do naszych drzwi, a kiedy zapuka nie możesz powiedzieć - Panie może jutro zapukaj, bo jeszcze się nie wyspowiadałem, jeszcze się nie pogodziłem z bratem, jeszcze nie naprawiłem zła, które wyrządziłem, jeszcze się nie pogodziłem żoną, jeszcze nie to i tamto. Trzeba nam czuwać, aby nie przespać łaski spotkania z Panem.

Trzeba wymagać od siebie, aby hartować swoją wiarę. Dzisiaj jest bardzo potrzebna mocna wiara, aby świadczyć przed ludzmi, że Jezus żyje. Żyje we nas poprzez święte życie. Nie możemy być podobni do żołnierzy strzegących grobu, którzy przespali moment zmartwychwstania Chrystusa. My nie możemy przespać swego życia. Trzeba nam głosić swoim życiem, że Jezus zmartwychwstał, że w tobie zmartwychwstał! Kochani, myślę, że Jezus zmartwychwstał w sercu wielu z nas! Wielu z nas zrobiło dużo dla Chrystusa w tym czasie Wielkiego Postu. Jezus na pewno dostrzegł twoje łzy nawrócenia, twoją szczerą spowiedź i wielkopostne wyrzeczenia. Cieszmy się, że zmartwychwstaliśmy z Chrystusem dzięki Jego mocy, aby dzisiaj radośnie przeżywać te Święta Wielkanocne. Przybyliśmy dzisiaj do naszej świątyni, aby dać świadectwo tej radości. Jest to świadectwo naszej miłości do Jezusa i wiary, że tylko w Nim jest nasza moc i siła w budowaniu lepszego świata.

Bardzo dużo dobra zrobiliśmy dla Jezusa także w naszej parafii. Jezus to wszystko widzi i się raduje, że tak wielu z nas uczestniczyło w rekolekcjach wielkopostnych i spowiedzi, oraz w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Jezus się cieszy z naszej młodzieży, która tak pięknie przedstawiła w sposób teatralny Pasję Chrystusa.

Jezus się cieszy, z naszego chóru parafialnego, który ubogaca śpiewem naszą liturgię.

Jezus się raduje, że w naszej wspólnocie jest grupa dzieci i młodzieży, którzy pięknymi głosami i talentem muzycznym ubogacają nasze niedzielne spotkania modlitewne przy ołtarzu Pańskim.

Bogu niech będą dzięki, że w naszej parafii są dobrzy ludzie, którzy ciężko pracują, poświęcając swój czas dla rozwoju i utrzymania naszej parafii, za co im serdecznie dziękujemy. Jezus chce, abyśmy tworzyli jedną rodziną i abyśmy byli dla siebie braćmi i siostrami. Tu na emigracji potrzebujemy siebie. Pan Jezus chce abyśmy byli razem, abyśmy bronili naszej wiary i tradycji naszych ojców! Kochani dziękuję Wam za wyraz waszej wiary, za troskę w podtrzymywaniu polskiej kultury, języka, za troską o naszą szkołę i kościół.

Dziękujemy Wam za wasze dobre serca i pomoc dla naszej parafii. Pragnę życzyć wszystkim parafianom i przybyłym gościom zdrowych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech Jezus Zmartwychwstały napełnia Was radością, miłością i pokojem serca, oraz niech błogosławi Waszym rodzinom.

Te życzenia zanieście również do ludzi chorych i w podeszłym wieku, aby i oni cieszyli się z nami tą prawdą, że Chrystus zmartwychwstał - Alleluja!!! Amen

ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2019 - PLAN


Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej". 
ADRES:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Miłosierdzia Bożego
Osiedle Łużyckie 52
66-200 Świebodzin
Telefon dyżurny +48 699 973 439 (tylko sprawy duszpasterskie) 
Hotel Przystań Pielgrzyma +48 604 252 137
e-mail:
sanktuarium.milosierdzia@gmail.com

Konto parafialne:

51 1090 1593 0000 0001 1454 8441
Ofiary na Figurę Chrystusa Króla można przekazywać na konto BZ WBK:

PLN
95 1090 1593 0000 0000 5903 7265

przelewy zza granicy:

BIK: WBKPPLPPXXX
IBAN: PL
95 1090 1593 0000 0000 5903 7265
stat4u